Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Zwrot Podatku - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Zbigniew Karpinski Riggman Pino (1564 niezalogowanych)
1 Post
segor
(segor)
Wiking
Witam
Czy mozna obliczyć % kwoty podatku do zwrotu z kwoty NOK /godz dla osoby nowo przybyłej do Norwegii ( czy będzie to pełna kwota różnicy pomiędzy netto a brutto? )
Za chaotyczność pytania Bardzo Przepraszam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Myśliwy
(Myśliwy)
Wiking
kildeskatt to wersja odliczenia podatku dla nowo przybyłych najbardziej opłacalna.
Bez żadnych odliczeń ulg na dzieci odsetki i całej tej zagmatwanej procedury jest to prosta ulga .
Minus 25% odliczenia podatku bez kombinacji.
Najkorzystniejsza . Poczytaj o tym odpisie na stronie skatt. Lub firm które zajmują się pomocą w ogarnięciu papierologii w Norwegii . Polecam e- fremtid
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
591 Postów
Karol Pitek
(karol3) Online
Wyjadacz
kildeskatt nie zawsze jest najkorzystniejsze. Jeśli zarabia się niewiele to można na tym rozliczeniu dużo stracić.
Dla przykładu 20000 brutto na miesiąc:
Podatek przy kildeskatt 5000
Karta podatkowa 7100, podatek 3398
Zakładając że pracuje się 11m-cy w roku to na kildeskatt tracimy jakieś 17500. Czyli jedną wypłatę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(whatever)
Wiking
Cześć

Czy możesz poradzić co wybrać na www.skatteetaten.no jeśli zarobiłem w tym roku (niecały miesiąc) poniżej 20 000 brutto? PAYE czy general tax rules?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(whatever)
Wiking
Cześć

Czy możesz poradzić co wybrać na www.skatteetaten.no jeśli zarobiłem w tym roku (niecały miesiąc) poniżej 20 000 brutto? PAYE czy general tax rules?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(whatever)
Wiking
Cześć

Czy możesz poradzić co wybrać na stronie Skatteetaten jeśli zarobiłem w tym roku (niecały miesiąc) poniżej 20 000 brutto? PAYE czy general tax rules?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok